Mac nie chce się włączyć – pomoc specjalisty

28 czerwca 2016 Mac, Naprawa 2 komentarze

Mac nie chce się włączyć. 

Mac nie chce się włączyć? – uzyskaj pomoc specjalisty jeśli Twój Mac nie chce się włączyć. Jak przywrócić system, jak odzyskać dane.

Co się spowodowało że twój Mac nie chce się włączyć lub MacBook nie ładuje systemu?

Jest to bardzo ważne pytanie determinujące dalsze postępowanie związane z naprawą Maca. Najczęstsze powody problemów z uruchomieniem Maca to:

  1. Upadek komputera.
  2. Zalanie komputera.
  3. Zapełniający się dysk startowy.
  4. Uszkodzony dysk twardy.
  5. Uszkodzony system Mac.

Mac nie chce się włączyć po upadku.

Niestety jeden z najgorszych przypadków uszkodzenia Maca. W takim przypadku często nie dochodzi nawet do uruchomienia monitora i nie ma w zasadzie żadnej reakcji ze strony Mac’a. W takim przypadku sugeruję kontakt z naszym serwisem. Jeśli posiadamy zewnętrzne miejsce gdzie przetrzymywaliśmy dane w formie backupu to teraz okażą się one bardzo przydane. Jeśli Mac uruchamia monitor ale wyświetla jakieś dziwne znaki lub jabłko z zatrzymującym się paskiem postępu to prawdopodobnie doszło do mniejszych uszkodzeń. W takim przypadku łatwiej będzie odratować dane nawet jeśli nie posiadamy kopii zapasowej.

Mac nie chce się włączyć po zalaniu. 

W takim przypadku najczęściej dochodzi o utraty danych. Najważniejszy w takich przypadkach jest czas oraz to aby jak najszybciej wyłączyć Maca. Do uszkodzeń związanych z zalaniem dochodzi nie tylko w momencie samego zalania ale też przez jakiś czas po zalaniu. W takim przypadku im wcześniej Mac zostanie dostarczony do serwisu tym tańsza będzie jego naprawa.

Mac nie chce się włączyć przez zapełniający się dysk twardy. 

Najczęstsza przyczyna problemów z uruchomieniem Mac. W takim przypadku prawie nigdy nie dochodzi do utraty danych. Aby uruchomić Mac’a należy oczyścić dysk ze zbędnych danych do poziomu umożliwiającego jego uruchomienie. Następnie już użytkownik może samodzielnie pousuwać dane, które zapełniają dysk. Najczęściej są to zdjęcia, filmy oraz poczta. Bardzo często dochodzi też do samodzielnego zapełniania się dysku przez programy, które powielają swoje dane. W takich przypadkach należy je namierzyć za pomocą programów analizujących dysk twardy i oczyścić z błędów powodujących powielanie danych.

Mac nie chce się włączyć przez uszkodzony dysk twardy. 

Dyski twarde jak każda inna część w komputerze może się zepsuć. Dyski często psują się w dość charakterystyczny sposób. Dla użytkownika wygląda to tak jakby system zwalniał i działał coraz gorzej. W takim przypadku należy jak najszybciej skopiować i zabezpieczyć dane znajdujące się na Mac i skontaktować się z serwisem. Można przeprowadzić wstępną diagnozę za pomocą narzędzi dyskowych ale nie należy się na niej całkowicie opierać.

Mac nie chce się włączyć przez uszkodzony system Mac. 

Mac Os pomimo swojej stabilności i wysokiej niezawodności też czasami ma problemy z działaniem systemu operacyjnego. W takich przypadkach należy przeprowadzić jego oczyszczanie i aktualizację – jeśli jest taka możliwość.

Pomoc specjalisty.

Jeśli potrzebujesz pomocy naszego specjalisty to zapraszamy do kontaktu:

Tel. 603377273

email: g.sobotka@grandkom.pl