Przywracanie systemu Mac – porady i pomoc informatyka

17 czerwca 2016 Mac, Naprawa 0 Comments

Przywracanie systemu Mac

Przywracanie systemu Mac – Naprawianie uszkodzonego systemu Mac OS. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego Mac. Naprawa lub przywracanie systemu Mac od początku.

Przywracanie systemu Mac – Rodzaje uszkodzeń systemu.

System Mac może zostać uszkodzony na wiele sposobów:

  1. Uszkodzenie oprogramowania. Najczęstszą przyczyną przywracania systemu Mac jest uszkodzenie oprogramowania. System przed taką awarią działa coraz wolniej i zaczyna często się zawieszać. W takim przypadku naprawiamy system poprzez usuwanie zbędnego i przeszkadzającego oprogramowania i naprawę systemu plików.
  2. Uszkodzenie sprzętu. W starszych Mac’ach najczęstszą przyczyną problemów z pracą systemu jest dysk twardy. Niestety dysk twardy jest również elementem przetrzymującym dane użytkownika także w takich sytuacjach odzyskanie danych użytkownika stanowi duży problem. Warto pamiętać o tym i stosować zabezpieczenie danych w postaci programu backupującego je gdzieś na zewnętrzny dysk.
  3. Upadek komputera. Jest to szczególny przypadek często łączący w sobie uszkodzenie sprzętu i oprogramowania. Po takich upadkach często dochodzi do błędu w zapisie plików systemowych powodując uszkodzenie systemu uniemożliwiające uruchomienie go. Często dochodzi również do uszkodzenia dysku twardego lub innego elementu komputera również utrudniając jego uruchomienie.
  4. Zalanie Maca. Najgorszy możliwy przypadek. Sugerujemy natychmiastowe wyłączenie komputera i nie uruchamianie go do czasu aż zostaną uratowane dane znajdujące się na nim. W takich przypadkach najczęściej dochodzi do uszkodzenia sprzętu – dane najczęściej nie są uszkadzane ale niestety dostanie się do nich jest znacznie utrudnione.

Przywracanie systemu Mac – Odzyskiwanie danych.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego systemu Mac jest silnie związane z typem uszkodzenia komputera. Zawsze jest to żmudny i kosztowny proces. Silnie zalecamy więc stosowanie rozwiązań zabezpieczających dane. Polecamy time machine lub rozwiązania chmurowe.

Przywracanie systemu Mac – Naprawianie systemu lub instalacja nowego systemu. 

Naprawianie systemu zalecane jest w przypadkach uszkodzenia oprogramowania. Jeśli doszło do uszkodzenia sprzętu to często i tak wymieniany będzie dysk powodując potrzebę instalacji systemu na nowym, pustym dysku.

Przywracanie systemu Mac – Pomoc specjalisty.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty to zapraszamy do kontaktu z nami:

603377273 – Grzegorz Sobótka

grandkom@grandkom.pl